Про підготовку та проведення чемпіонату світу з мотокросу

Інтерв’ю з Олександром Пащинським


Спортивно-технічний клуб “СОНА” отримав ліцензію на проведення чемпіонату світу з мотокросу серед екіпажів, провівши вперше у себе змагання світового рівня у 2019 році. Про це розповів в інтерв’ю головний організатор чемпіонату світу в Україні, багаторазовий чемпіон України з мотокросу, майстер спорту міжнародного класу Олександр Пащинський.


— Олександре, я так розумію, що нашим читачам вже зараз потрібно відмінити у своїх календарях травень?

— Так. Обов’язково. Мотокрос - це завжди неймовірний адреналін і незабутні враження. Шалене ревіння моторів, високу стрибки з трамплінів. Для тих, хто любить гострі відчуття, це саме те. До речі, і дітям це особливо подобається. Подивитися приходять цілими сім’ями. Ось ми 2018 року у жовтні проводили Фінал Кубку України. За два дні змагання відвідали близько 15 тисяч глядачів, а у 2019 році Чемпіонат світу з мотокросу серед екіпажів та Чемпіонат Європи з кважракросу зібрав близько 20 000 глядачів! Усі були в захваті, море позитивних відгуків. Ще й з погодою нам пощастило, було на диво тепло. Дуже сподіваюся, на те що щороку на час змагань вона нас не буде підводити. У 2020 році обрано 16-17 травня для проведення на СТК “СОНА” третього етапу Чемпіонату світу з мотокросу серед екіпажів і Чемпіонату Європи з квадракросу.

Я знаю, що на Фінал Кубку 2018 приїжджав і 10-разовий чемпіон світу з мотокросу на мотоциклах з колясками голландець Деніель Вільямсен.

— Так, ми запросили Деніеля і його напарника 3-разового чемпіона світу колясочного пілота латвійця Каспарса Ступеліса. Вони із задоволенням погодилися і здійснили два заїзди разом із українськими спортсменами. Звичайно, перемога була їхньою. Для наших мотокросерів це був справжній майстер-клас. А для Деніеля і Каспарса — так зване випробовування траси перед першим чемпіонатом світу на нашій мототрасі. Приємно, що Вільямсен дуже високо оцінив рівень мототраси СТК «СОНА» і порівняв її з відомими європейськими. Йому сподобалися наші трампліни, круті повороти, наша інфраструктура для глядачів і спортсменів. Він зізнався, що із задоволенням приїде в Бучу ще. Для нас, як організаторів, це надзвичайно високий показник.

— Траса повністю готова приймати спортсменів з усього світу?

— Проведення чемпіонату світу це величезна відповідальність і потребує серйозної підготовки. Тому готуватися ми почали ще влітку 2018 року. Хоча наша мотоциклетна траса й так вважається однією з найкращих в Україні і тут регулярно тренуються кращі спортсмени, у дечому її потрібно було підтягнути до міжнародних норм. Ми встановили автоматичний полив треку, він потрібен, щоб у разі надто сухої погоди боротися з пилюкою, яка може заважати і спортсменам, і глядачам. Також збудовано додаткові службові та адміністративні приміщення, триває обладнання глядацьких трибун. Під час проведення Фіналу Кубку України 2018 до нас приїжджала комісія міжнародної мотоциклетної Федерації, яка перевірила готовність траси і підтвердили, що вона відповідає світовим вимогам і нормам.

— Я так розумію, що у вас, як у організаторів є суттєвий досвід у проведенні таких змагань?

— Такого рівня змагання на трасі СТК «СОНА» уперше пройшли у 2019 році. Але, звісно, досвід у нас є, і справді чималий! Траса була створена ще у 1994 році. За цей час тут пройшли десятки чемпіонатів різного рівня. До речі, були й міжнародні. У 2000 році тут відбувся Кубок Дружби за участі спортсменів з України, Польщі, Румунії, Молдови, Білорусі, Росії. Приємно, що тоді мій брат, титулований спортсмен Микола Пащинський переміг у класі до 85 куб. см.

— Ви й самі чимало досягли у мотоспорті!

— Все порівняно. За свою 20-річну кар’єру в мотоспорті я став 18-разовим чемпіоном України, 2-разовим призером чемпіонатів Європи, наймолодшим майстром спорту мотоциклетного спорту в Україні – це звання мені надали в 15 років. Я цим пишаюся і вдячний батькові і дядькові за те, що дали мені шанс показати самому собі, на що здатен. Звісно, можна було б досягти ще вищих результатів, але це спорт і тут все непередбачувано – травми, неочікувані захворювання, неполадки з технікою. Зараз ми хочемо передати наш досвід підростаючому поколінню. Плануємо започаткувати на базі клубу «СОНА» дитячу мотошколу. Придбаємо кілька мотоциклів, щоб дитина могла прийти і спробувати себе в цьому спорті. Бо, на жаль, зараз не кожен батько може дозволити собі купити синові чи донці таку техніку, а підтримка держави у цьому плані нульова. Після проведення на СТК «СОНА» двічі поспіль Фіналу Кубку України з мотокросу до нас часто телефонують і запитують про навчання дітей.


Джерело: http://www.sport.ua
Фото: www.fimsidecarcross.com

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Gravatar
Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s